ویژه نامه پایگاه اطلاع رسانی عزت www.Ezzat.ir

۱۴۰۲/۱۲/۰۷ الإثنين ۱۶ شعبان ۱۴۴۵ February 26,2024

اوقات شرعی


Warning: A non-numeric value encountered in /home/ezzatne1/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

یاد و خاطره “سیامند رحمان” همچنان در دل مردم ‌زنده است

یک سال از درگذشت سیامند رحمان، قهرمان ملی ایران در مسابقات وزنه برداری معلولان می‌گذرد اما یاد و خاطره این قهرمان همچنان در دل مردم زنده است.

سیامند رحمان افتخارات زیادی برای ایران به دست آورده است که شاید تا سال‌های متمادی، دیگر کسی نتواند به این رکوردها دست یابد.

وی در سال ۲۰۱۲ در مسابقات پارالمپیک لندن با غلبه بر وزنه ۲۸۰ کیلوگرم توانست رکورد وزنه برداری پارالمپیک در وزن ۱۰۰+ به میزان ۱۵ کیلوگرم و به ۲۸۰ کیلو گرم ارتقا دهد و به عنوان رکورددار پارالمپیک نام خود را ثبت کند.

رحمان در پارالمپیک ۲۰۱۶، یکی از امیدهای اصلی کاروان ایران در ریو برای کسب نشان زرین پارالمپیک بود و در دستۀ ۱۰۷+ کیلوگرم توانست در حرکت نخست وزنه ۲۷۰ و در حرکت دوم وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی و در حرکت سوم وزنۀ ۳۰۵ کیلوگرمی را مهار کند و نشان زرین پارالمپیک را از آن خود کند.

این وزنه‌بردار ایرانی در حرکت چهارم که مخصوص افزایش رکورد است توانست وزنۀ سنگین ۳۱۰ کیلوگرمی را بالای سر ببرد و رکورد جهان را که در اختیار خودش بود ارتقا دهد.

سیامند رحمان در سال ۲۰۱۷ به عنوان برترین ورزشکار پارالمپیکی سال برگزیده شد و رکورددار بلامنازع پاروازنه برداری فوق سنگین جهان و المپیک بود و شانس قطعی مدال طلای کاروان ایران در پارالمیک توکیو ۲۰۲۰ به شمار می رفت.

از افتخارات او می‌توان به مدال طلای پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، ۴ مدال طلای جهانی در سالهای ۲۰۰۸، ۲۰۱۰، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ و دو طلا بازیهای آسیایی در سالهای ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ اشاره کرد.

به مناسبت اولین سالگرد فوت این قهرمان ملی خبرنگار تسنیم بر سر مزار این عزیز حاضر شد و با مردمانی که برای نثار فاتحه آمده بودند گفت و گویی انجام داد.


با تشکر از تسنیم

 

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
تبلیغ اول
دیدگاه ها (0)