آمار

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از گذشته تا امروز

 

photo_2016-11-05_00-07-41

چه کسانی از اول انقلاب وزیر_ارشاد بوده‌اند؟

☑️ در طول ۳۸ سال عمر جمهوری اسلامی ایران ، ۱۲_نفر عهده‌دار پُست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده‌اند که عبارتند از :
ناصرمیناچی ، عباس دوزدوزانی ،عبدالمجید معادیخواه ،سیدمحمدخاتمی،علی لاریجانی ، مصطفی میرسلیم ،عطاء‌الله مهاجرانی ،احمد مسجدجامعی ، محمدحسین صفارهرندی ،سیدمحمدحسینی ، علی جنتی و سیدرضا صالحی_‌امیری .
___________________________
✅از این فهرست ۱۲ نفری (بدون در نظر گرفتن صالحی‌امیری)، سید‌_محمد_خاتمی با ۹ سال و شش ماه طولانی_‌ترین و عباس دوزدوزانی با نزدیک به یک سال کوتاه_‌ترین دوره وزارت را داشته‌اند.

✅از این بین، چهار وزیر که عبارتند از عبدالمجید معادیخواه، سیدمحمد خاتمی، عطاء‌الله مهاجرانی و علی جنتی، با استعفا به کار خود پایان داده‌اند. پنج وزیر هم با پایان دوره دولت، صندلی این وزارتخانه را ترک کرده‌اند که شامل ناصر میناچی، عباس دوزدوزانی، مصطفی میرسلیم، احمد مسجدجامعی و سیدمحمد حسینی می‌شوند. علی_لاریجانی هم در بهمن ۷۲ با حکم رهبر انقلاب، بعد از یک سال و هشت ماه، وزارت ارشاد را واگذار کرد و ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده گرفت.

✅ اما عجیب_‌ترین مورد این فهرست، [محمدحسین صفارهرندی] است که هشت روز مانده به پایان دولت_نهم ، ابتدا با حکم محمود احمدی‌نژاد برکنار و بعد که مشخص شد با این اقدام کابینه از رسمیت می‌افتد، آن ابلاغیه لغو شد.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا