آمار

هشدار آیت الله خاتمی……

ayatolahkhatami

هشدار خطیب جمعه تهران در خصوص زیرپاگذاشتن حق الناس در فضای مجازی

 – امام جمعه موقت تهران روز جمعه به کسانی که در فضای مجازی فعال هستند، هشدار داد، چنانچه مطالبی را بدون تحقیق منتشر کنند، حق الناس را زیرپا گذاشته اند.

سید احمد خاتمی خطیب جمعه تهران در خطبه نخست آیین عبادی – سیاسی نماز جمعه در محل دانشگاه تهران افزود: در عرصه سیاسی نیز رای مردم و خروجی آرای آنان حق الناس است. اینکه خروجی ۴۰ میلیونی رای مردم را به آتش بکشیم، همان زیر پا گذاشتن حق الناس است.

وی تقوای الهی را آخرین توصیه حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در ساعت های پایانی عمر شریفشان ذکر کرد و گفت: حق الناس، محور اصلی سخنان آن حضرت در روز عاشورا بود؛ به طوری که فرمودند «آن کس که حق الناس بر گردن داشته و برنامه ای برای ادای دینش نداشته باشد، از اردوگاه اسلام خارج است».
آیت الله خاتمی گفت: عزادار سیدالشهدا(ع) باید توجه به حق الناس در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، مالی و غیره داشته باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: کسی که امروز در فضای مجازی فعال است و هر شایعه ای را بدون تحقیق منتشر می کند، حق الناس را زیرپا گذاشته است.
خطیب موقت جمعه تهران در ادامه با اشاره به فرمایش دیگر حضرت امام حسین(ع) در روز عاشورا که «ظلم بد است و سرنوشت انسان را تباه می کند»، تصریح کرد: هر آن کس که ظلمی روا می دارد، دیری نمی پاید که سرنگون می شود و این، اثر طبیعی ظلم است.
وی تصریح کرد: عصر روز عاشورا، امام حسین (ع) مظلومی بی پناه بود که همه عزیزانشان را در خون غلطاندند؛ زیرا اگر چه دشمنان کشتند، اما لب تشنه کشتند، خیمه ها را به آتش کشیده و به غارت بردند، بچه های یتیم سه ساله را سیلی زدند و به اسارت بردند و کسی حق نداشت حتی بر سرهای بریده گریه کند.
خاتمی با اشاره با حادثه عاشورا و قیام امام حسین(ع) افزود: سالار شهیدان ابی عبد الله الحسین در لحظات پایانی عمر شریفشان این خطبه را برای مردم خواندند که «عباد الله اتق الله و کونوا من الدنیا حذر» برای دنیا حریم نگهدارید و از فریب دنیا برحذر باشید، دنیا برای هیچ کسی ماندگار نیست.

باتشکر از ایرنا

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا