آمار

قرعه بد بنام ایران افتاد + شانس قهرمانی ایران

 

ایران در گروه مرگ/ نتیجه نهایی قرعه کشی جام جهانى ۲۰۱۸

مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه با حضور «ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه و «جیوانی اینفانتینیو» رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در هوای سرد و برفی مسکو در سالن «شوراها»ی کاخ کرملین آغاز شد.

در این مراسم که از ساعت ۱۸ به وقت محلی و ۱۸ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران در کاخ کرملین آغاز شد، علاوه بر مقامات و مسئولین روسیه، روسای فدراسیون های فوتبال کشورهای صعود کننده، چندین تن از اسطوره های فوتبال جهان از جمله «علی دایی» و «مهدی مهدوی کیا» از اسطوره های فوتبال ایران نیز به دعوت فیفا حضور دارند.
از دیگر اسطوره های فوتبال که از سوی فیفا به این مراسم دعوت شده اند، می توان به سامی الجابر، دیدیه دروگبا، ساموئل اتوئو، وانکو کانو، کازویوشی میورا، پارک جی سونگ، رونالدو، رونالدینیو، پله، پائولو مونترو، هسام حسن، مارسل دسایی و … اشاره کرد.
قبل از آغاز این مراسم پوتین با «دیه گو مارادونا»، «کافو» و «فابیو کاناوارو» سه چهره برتر فوتبال جهان جلسه چهار نفره ای را برگزار کرد.
بر اساس گزارش های دریافتی در مجموع یک هزار و ۳۰۰ نفر برای حضور در این مراسم دعوت شده اند و تعداد بی شماری از خبرنگاران رسانه های کشورهای مختلف نیز از نزدیک این رویداد مهم و سرنوشت ساز فوتبالی را پوشش خبری و تصویری می دهند.
از ساعاتی قبل از آغاز این مراسم که تحت تدابیر شدید امنیتی آغاز شد، خیابان های مسکو ترافیک بی سابقه ای را شاهد که ریزش برف نیز بر شدت آن افزوده است.
اجرای مراسم قرعه کشی روسیه برعهده «گری لینکر» ملی پوش اسبق تیم ملی انگلیس و «ماریا کوماندانیا» گزارشگر ورزشی روس است.
تیم ملی فوتبال ایران که در این دوره از رقابت ها برای اولین بار در سید سوم قرار گرفته است، با برگزاری مراسم قرعه کشی تیم های هم گروه خود را خواهد شناخت.
بر این اساس ملی پوشان ایران با تیم های دانمارک، ایسلند، کاستاریکا، سوئد، تونس، مصر و سنگال که آنها نیز در سید سوم قرار دارند، هم گروه نخواهد شد.
همچنین بر اساس تصمیم فیفا، تیم های قاره آسیا نیز قرار نیست با یکدیگر هم گروه شوند و بنابر این شاگردان «کارلوس کی روش» با چهار تیم آسیایی دیگر صعود کننده به جام جهانی روسیه یعنی ژاپن، کره جنوبی، عربستان سعودی و استرالیا که همگی در سید چهارم قرار دارند، نیز هم گروه نخواهند شد. دیگر تیم های سید چهارم را تیم های صربستان، نیجریه، مراکش و پاناما تشکیل می دهند.
در سید اول روسیه میزبان، آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان و فرانسه قرار دارند و در سید دوم نیز تیم های ملی فوتبال اسپانیا، پرو، سوئیس، انگلستان، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه و کرواسی.
بر اساس تصمیم فیفا هم گروه شدن دو تیم از قاره اروپا در یک گروه بلامانع است، اما تنها یک تیم از تیم های آفریقایی و آمریکای لاتین می توانند در یک گروه حضور داشته باشند.
در مراسم قرعه کشی جام جهانی فوتبال «مهدی تاج» رئیس و «محمدرضا ساکت» دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران به همراه «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز حضور دارند.

با قرعه کشی امشب، تیم‌ها به ترتیب زیر در گروه‌ها قرار می‌گیرند:

گروه A: روسیه، اروگوئه، مصر،عربستان

گروه B: پرتغال، اسپانیا، ایران،مراکش

گروه C: فرانسه، پرو، دانمارک،استرالیا

گروه D: آرژانتین، کرواسی، ایسلند،نیجریه

گروه E: برزیل، سوئیس، کاستاریکا،صربستان

گروه F: آلمان، مکزیک، سوئد،کره جنوبی

گروه G: بلژیک، انگلیس،تونس،پاناما

گروه H: لهستان، کلمبیا،ژاپن،سنگال

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا