آمار

عالیشاه حکم اخراج قلعه نویی را امضاء کرد

11112پایان طلسم ۳۳ ماهه با گلزنی عالیشاه

 

پرسپولیس در درابی ۷۹ تهران از شکست پیروزی ساخت. محمد نوری و امید عالیشاه با گل‌های خود سرخ‌پوشان پایتخت را در نبرد سنتی با آبی‌ها برنده از میدان بیرون فرستادند تا نبرد سنتی پایتخت پس از ۱۰۲۵ روز شاهد گل باشد.

پرسپولیس تهران آخرین بازی نیم فصل نخست لیگ برتر چهاردهم را با برد ۲ بر یک برابر استقلال به پایان رساند. این برد در حالی برای سرخ‌پوشان رقم خورد که آن‌ها در نیمه نخست با گل سجاد شهباززاده بازنده به رختکن رفته بودند. اما گل‌های محمد نوری و امید عالیشاه شاگردان حمید درخشان را با برد به تعطیلات نیم‌فصل فرستاد.

نکته جالب این مسابقه کارت قرمزی بود که امید عالیشاه پس از گلزنی از تورج حق‌وردی داور بازی دریافت کرد. گلزن پرسپولیس که تنها چند دقیقه قبل به دلیل برخورد با فخرالدینی از داور کارت زرد دریافت کرده بود، پس از گلزنی پیراهنش را درآورد تا با کارت زرد دوم از بازی اخراج شده و پرسپولیس ۶ دقیقه پایانی بازی را همراه با ۶ دقیقه وقت تلف شده ۱۰ نفره بازی کند.

به این ترتیب داربی پس از ۳۳ ماه یا به عبارت دیگر ۴ بازی شاهد گل و برتری یکی از دو تیم بود.

پرسپولیس ۲ – استقلال یک

نیمه نخست:

در ابتدای این نیمه استقلال بازی به مراتب بهتری را ارائه داد و شاید اگر شاگران قلعه‌نویی کمی خوش‌شانس بودند، در همان ابتدای کار به گل می رسیدند اما شانس با آنها یار نبود و در ادامه پرسپولیسی‌ها موفق شدند تا بازی را به تعادل بکشانند.

در نیمه نخست این دیدار در مجموع بازی به صورت متعادل ارائه شد. اولین فرصت این دیدار را برای استقلال هاشم بیگ‌زاده در دقیقه ۲۰ به دست آورد که شوت سنگین او با اختلافی اندک با دروازه پرسپولیس راهی اوت شد. اولین فرصت پرسپولیس را هم محمد نوری در دقیقه ۳۲ با یک ضربه ایستگاهی به دست آورد و تلاش کرد با ضربه‌ای دروازه استقلال را باز کند اما شوت او آن قدر با دروازه استقلال فاصله داشت که ضربه او چندان خطرناک نباشد.

با این همه استقلالی ها در دقیقه ۳۵ این دیدار فرصت بسیار خوبی را روی اشتباه حقیقی به دست آوردند که شهباززاده به دلیل تعلل بی‌دلیل به راحتی توپ را از دست دهد و امیر قلعه‌نویی در واکنش به این اشتباه با تاسف سرش را تکان داد.

تک گل این نیمه هم در دقیقه ۴۴ به ثمر رسید. سجاد شهباززاده در غفلت مدافعان پرسپولیس روی ارسال خوب حیدری با نوک پا ضربه‌ای به توپ زد که منجر به تک گل این نیمه شد.

 

نیمه دوم:

در نیمه دوم این دیدار پرسپولیس برای به تساوی کشاندن کار به جلو آمد و در همان نخستین دقیقه نیمه دوم ضربه سر بنگر می‌توانست به گل تبدیل شود که واکنش دیدنی فروزان مانع از گلزنی پرسپولیسی‌ها شد. در ادامه این دیدار در دقیق ۵۳ بیگ‌زاده که یکی از بدترین نمایش‌هایش را برای استقلال ارائه می‌داد در موقعیتی تک به تک با نیلسون قرار گرفت که به راحتی این توپ را از دست داد؛ توپی که خیلی راحت می‌توانست آبی‌پوشان را دو بر صفر جلو بیندازد.

در ادامه این دیدار شوت سنگین آندو تیموریان در دقیقه ۵۶ با اختلافی ناچیز راهی اوت شد.

در دقیقه ۶۴ این دیدار هم ارسال یک ضربه ایستگاهی برای بنگر با ضربه سر خوب او همراه شد که با بدشانسی راهی به دروازه استقلال پیدا نکرد. تنها دو دقیقه از این فرصت گذشته بود که استقلالی‌ها در مقام پاسخگویی به این حمله برآمدند و برهانی در موقعیتی مناسب پس از جا گذاشتن بنگر به سمت دروازه پرسپولیس شوتزنی کرد که ضربه او چندان قدرتمند نبود و به راحتی در آغوش نیلسون قرار گرفت.

در دقیقه ۷۲ این دیدار شوت برگردان زیبای طارمی به تیرک دروازه خورد و تنها دو دقیقه بعد بود که ارسال یک توپ از جناح راست استقلال با ضربه سر خوب طارمی همراه شد و محمد نوری در دقیقه ۷۴ بازی را با یک ضربه خوب به تساوی کشاند.

در ادامه این دیدار هم استقلال و هم پرسپولیس فرصت های خوبی را به دست آوردند و در دقیقه ۸۱ بود که پرسپولیس گل دوم را هم به ثمر رساند. ارسال یک توپ از جناح چپ استقلال با ضربه سر عالیشاه همراه شد و استقلال بازی برده را با حساب دو بر یک باخت.

پس از دریافت گل دوم شاگردان قلعه نویی به حملات پردامنه‌ای دست زدند و ضربه امیرحسین صادقی در دقیقه ۸۵ می‌توانست کار را به تساوی بکشاند اما توپ او به تیرک خورد و در دقیقه ۸۸ همین بازیکن یک گل به پرسپولیس زد که داوران این بازی آن را آفساید اعلام کردند.

در دقایق پایانی این دیدار تلاش شاگردان قلعه‌نویی برای به تساوی کشاندن بازی به نتیجه‌ای نرسید و با این که پرسپولیس در ۸ دقیقه پایانی ۱۰ نفره بود، این شاگردان حمید درخشان بودند که سه امتیاز حساس این بازی را به حساب خود واریز کردند.

آخرین بار ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ بود که داربی تهران گل داشت و سرخپوشان با هت‌تریک ایمون زاید توانستند برنده از زمین بیرون بروند. ۱۰۲۵ روز از آن داربی گذشته و هیچ‌یک از رویارویی‌های دو تیم تا به امروز گل و برنده‌ای نداشت.

۲ نظر

  1. واقعا واسه قلعه نویی متاسفم ایشان اسطوره کش هستن

  2. شانس آوردیم مظلومی زنده نبود و گرنه با خاطره بد ما رو ترک می کرد

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا