آمار

رصد پوتین از ماموران اطلاعاتی خارجی در کشورش

پوتین

۲۳۰ مامور اطلاعاتی خارجی در روسیه شناسایی شدند

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه از شناسایی بیش از ۲۳۰ مامور اطلاعاتی خارجی در روسیه در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، پوتین عصر شنبه در جمع سران و کارکنان سازمان های اطلاعاتی روسیه اعلام کرد: سازمان های ضداطلاعات روسیه در سال جاری بیش از ۲۳۰ مامور و عامل سازمان های اطلاعاتی خارجی را شناسایی کردند.

وی با اشاره به افزایش شدید فعالیت سازمان های اطلاعاتی خارجی در روسیه بر ضرورت انسجام و هماهنگی سیستم ضداطلاعات این کشور برای مقابله با این تهدید و خنثی سازی آن تاکید کرد.

هر چند که رییس جمهوری روسیه نامی از کشورهایی که سازمان های اطلاعاتی خود را در روسیه فعال کرده اند نبرد اما با توجه به شناسایی و دستگیری شماری از ماموران اطلاعاتی غربی در روسیه در سال های اخیر و تنش های شدیدی که در حال حاضر میان مسکو و غرب وجود دارد، منظور پوتین عوامل سازمان های اطلاعاتی غربی بود.

رییس جمهوری روسیه در ادامه سخنان خود بر ضرورت محافظت دقیق مرزهای این کشور توسط سازمان مرزبانی وابسته به سازمان امنیت فدرال روسیه تاکید کرد.

پوتین همچنین سازمان اطلاعات خارجی روسیه را موظف به پیش بینی و تجزیه و تحلیل خطرات احتمالی کرد و گفت: این امر باید برای تامین امنیت ملی روسیه انجام گیرد.

برخی مقامات روس در یک هفته اخیر اعلام کرده اند که تعدادی کشورهای غربی ازجمله آمریکا در ایجاد بحران در ساختار مالی روسیه و کاهش شدید ارزش روبل واحد ارزی این کشور دخالت داشته اند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه، به تازگی آمریکا را به دخالت در ایجاد مشکلات اقتصادی کشورش متهم کرد و گفت: هیچ تردیدی نداریم که واشنگتن بطور عمدی و آگاهانه در بروز مشکلات اقتصادی روسیه دخالت می کند.

ریابکوف روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مورد شواهد معتبر و انکارناپذیر وجود دارد که بخش های اقتصادی و مالی دولت اوباما در ایجاد مشکلات برای روسیه شرکت دارند.

این مقام روسی همچنین گفت: مقام های آمریکایی با رضایت خاطر درمورد مشکلات گوناگون اقتصادی روسیه یا تغییرات شاخص های اقتصادی و وضعیت بازارهای مالی از جمله بورس و ارز اظهارنظر می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا