آمار

خیال سپید؛ یادبودی از گذشته دور

تازه ترین نمایشگاه آثار نوگرایانه خط کوروش قاضی مراد به شیوه سریر روز جمعه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۶ در خانه گالری ۱۴، تهران آغاز به کار می کند.
این نمایش برداشتی است از سادگی خانه های مادری. از سپیدی ها و از آرایش و چیدمان های ساده. در این نمایشگاه که پایه آثار آن خط سریر است شاهد ١۵ اثر سپید بر سپید هستیم.
قاضی مراد در اینباره می گوید: آیکون های مشخصی در خانه های قدیمی وجود داشت که در زندگی امروزمان حذف شده اند، چیزهایی که خاطرات مان را می ساخت و امروز برایمان نوستالژیک است. همه آنها امروز برای ما نماد مهر و محبت. شده اند.
وی ادامه داد: بیاد دارم وقتی به خانه مادربزرگم می رفتم، همه چیز مینیمال بود، قاب هایی زیبا با فاصله هایی زیاد اما دقیق. ترکیب بندی آنها جذاب بود. نور بود، سفیدی بود، گچ بود، آینه بود.
کوروش قاضی مراد ۴۹ ساله، خوشنویس و طراح گرافیک، که آثارش به موزه های اروپا راه پیدا کرده اند نام نمایشگاه خود را “خیال سپید” گذاشته است. وی در مورد این انتخاب اینگونه توضیح می دهد: در این نمایشگاه سعی کرده ام که یادی کنم از هر آنچه و هر آنکه در گذشته خاطره ای برای ما بجا گذاشته است، خیالی و رویایی که سپید و نورانی و دست نخورده باقیمانده.
قاضی مراد در بهمن ماه ۱۳۹۴ از شیوه خوشنویسی “سریر” رونمایی کرده بود، شیوه ای نوین در خوشنویسی ایرانی که از تمام ظرفیت قلم بهره می گیرد.
در نمایشگاه خیال سپید که تا ۱۵ آبان ماه برپا خواهد بود آثاری از آیینه، گچ، بوم، و کاغذ خلق شده اند که در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته اند.

سید سجاد موسوی راضی   kalaghrangi.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا