آمار

تجمع غیر قانونی صاحبان سگ در قزوین !

photo_2016-12-12_19-15-36

باز هم تجمع غیر قانونی صاحبان سگ در قزوین !

ابن روزها ماجرای برگزاری سمینار و مسابقات سگ ها درمنطقه هفت سنگان شهر قزوین ، در فضای مجازی و کانال های تلگرامی منتشر شده است که این موضوع نگرانی و اعتراضاتی را در بین عموم مردم به همراه داشته است .

به گزارش خبرنگار ما ،با توجه به اظهارات یک منبع آگاه در فرمانداری استان قزوین تا کنون هیچ در خواستی مبنی براخذ مجوز برگزاری این مسابقات از سوی برگزار کنندگان به فرمانداری ارائه نشده است و متعاقبا مجوزی هم صادر نگردیده است.

سال گذشته هم نمایشگاه سگ توسط سازمان مردم‌نهاد پناهگاه وفا قزوین روبه‌روی باشگاه سوارکاری ژاله واقع در ورودی کورانه از ساعت ۱۱ صبح آغاز شده بود و جمعیتی حدود ۵۰۰ نفر را از سراسر کشور در این محل جمع کرده بود تا در نمایشگاهی که برخی داوران آن خانم‌هایی با حجاب نامناسب بودند، شرکت کنند که این تجمع که در ساعت ۱۱ صبح با دخالت فرمانداری قزوین و پلیس اماکن فرماندهی انتظامی لغو و محل برگزاری مراسم پلمب شد.

در این تجمع که توسط مرکز پرورش و تربیت سگ آرساس برای امتیازدهی و انتخاب سگ‌های برتر شکل گرفته بود، بیش از ۵۰۰ نفر از استان‌هایی مانند تهران، البرز، گیلان، یزد و … حضور داشتند.

گفتنی است؛ هم اکنون نیز مانند سال گذشته برگزار کنندگان این مراسم بدون اطلاع رسانی به هیچ یک از مسئولان استانی و شهرستانی اقدام به برگزاری یک تجمع غیرقانونی کردند.

با توجه به اینکه از استان شهید پرور قزوین به نام دالقران و دالمومنین یاد می شود ، معترضین درخواست برخورد جدی با برگزار کنندگان این مسابقات که فرهنگ غلط غرب زدگی را در جامعه رایج می کنند ، داشتند و همچنین حضور زنان بد حجاب در خلل این مراسمات را خطر جدی برای جامعه اسلامی دانستند.

بنا براین گزارش ، برخورد قانونی مراجع زیربط در سنوات گذشته با متولیان خاطی این مراسم عبرتی برای آنان نشد که امید است در این خصوص پیگیری های لازم صورت گیرد.

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

رفتن به بالا